| MOQ: | 1 |
| Preço: | US $38000.00 - 45000.00/ Set |
| embalagem padrão: | Caixa de papelão/caixa de madeira |
| Período de entrega: | 8-12 semanas |
| Método do pagamento: | T/T |
| Capacidade de abastecimento: | 500 conjuntos por ano |
The combination of LINAK lifting columns and FANUC CRX collaborative robot creates an ergonomic and flexible automation workstation. LINAK columns allow electric height adjustment for optimal operator comfort, while the FANUC CRX provides safe, collaborative robotic assistance. This solution is suitable for tasks that benefit from both human dexterity and robotic precision with adjustable working heights.
| Parameter | Specification |
|---|---|
| Lifting System | LINAK DL / DL Plus series |
| Height Adjustment | 500–800 mm stroke |
| Load Capacity | Up to 300 kg |
| Robot Model | FANUC CRX series |
| Robot Payload | 10–20 kg |
| Robot Reach | 1200–1400 mm |
| Repeatability | ±0.01–0.04 mm |
| Protection Rating | IP54 (typical for CRX) |
| MOQ: | 1 |
| Preço: | US $38000.00 - 45000.00/ Set |
| embalagem padrão: | Caixa de papelão/caixa de madeira |
| Período de entrega: | 8-12 semanas |
| Método do pagamento: | T/T |
| Capacidade de abastecimento: | 500 conjuntos por ano |
The combination of LINAK lifting columns and FANUC CRX collaborative robot creates an ergonomic and flexible automation workstation. LINAK columns allow electric height adjustment for optimal operator comfort, while the FANUC CRX provides safe, collaborative robotic assistance. This solution is suitable for tasks that benefit from both human dexterity and robotic precision with adjustable working heights.
| Parameter | Specification |
|---|---|
| Lifting System | LINAK DL / DL Plus series |
| Height Adjustment | 500–800 mm stroke |
| Load Capacity | Up to 300 kg |
| Robot Model | FANUC CRX series |
| Robot Payload | 10–20 kg |
| Robot Reach | 1200–1400 mm |
| Repeatability | ±0.01–0.04 mm |
| Protection Rating | IP54 (typical for CRX) |